Over 10.000 downloads

Foreningens medlemmer har i udstrakt grad taget MCTC app'en til sig, og nu har næsten en tredjedel af medlemmerne downloadet det ultimative værktøj til mc-turen. Ikke-medlemmer kan få en 7-dages prøveversion gratis.  I morgen er det præcis et år siden, at MC Touring Club lancerede det ultimative værktøj til mc-turen – MCTC app. Downloads’ene af MCTC app har netop rundet 10.000 – helt præcist 10.272 downloads – når man sammenlægger antallet af downloads for henholdsvis iPhones og Android smartphones. Dermed har knap en tredjedel af foreningens medlemmer taget MCTC app til sig.   Mc-ferien står for døren, og har du endnu ikke downloadet MCTC app, er det måske en god ide. MCTC app kan blandt andet hjælpe dig med under turen at finde mc-venlige overnatningssteder i Europa – vil du planlægge i forvejen, skal du logge på www.mctc-app.dk. Og rejser du i Sverige, Norge, Holland eller Schweiz bliver alle disse landes mc-relaterede oplysninger tilgængelige i MCTC app, som app’en let kan oversætte til engelsk. Det kræver almindeligt medlemskab (190 kr årligt) for at kunne benytte MCTC app. Er du ikke medlem, så klik på Bliv medlem. Ikke-medlemmer kan dog få i en 7-dages prøveversion af MCTC app. MCTC app’en er brugbar på iPhone og Android smartphones og kan downloades i App Store og Google play. Klik på et af ikonerne eller scan en af QR-koderne for download.

          Læs mere om app’ens funktioner i MCTC app folderen.

Glemt kodeord?

Indtast dit medlemsnummer og tryk reset. Hvis du ikke har en e-mail adresse tilknyttet dit abonnement skal du ringe til MCTC på 86 11 62 00

Ændre dit kodeord

Hov, der skete en fejl!
Det kan skyldes, at du har indtastet dit nuværende kodeord forkert.
Prøv eventuelt igen eller kontakt MCTC.